חדש על המדף

בין הקוברה לדרקון: סין והודו - מעצמות-העל של המאה ה-21
לקטלוג יהוידע חיים
בין הקוברה לדרקון: סין והודו - מעצמות-העל של המאה ה-21
המאה ה-21, מוסכם כמעט על הכול, תהיה המאה של הודו ושל סין - שתי המדינות המכילות יותר משליש מאוכלוסיית העולם ונהנות מקצב פיתוח כלכלי מדהים. בשנים האחרונות גוברת ההתעניינות, בעולם בכלל ובישראל בפרט, בשתי מעצמות אלה, הנטועות בתרבויות עתיקות.

הספר בין הקוברה לדרקון בוחן כיצד ההיסטוריה, הדת ופילוסופיית החיים בהודו ובסין הכתיבו את הערכים, את המנטאליות, את האופי ואת ההתנהגות של הפרט בתוך החברה, ושל החברה כלפי העולם הסובב אותה. אלה הולידו שתי גישות שונות מאוד זו מזו ביחס לחיים ולחברה, לעושר ולעוני, לקשרים אישיים, למשפחה ולמין, לגאווה ולרגשי נחיתות, למזון, לאירוח ועוד.

מתוך היכרות מעמיקה ואינטימית סוקר יהוידע חיים את ההיסטוריה של סין ושל הודו, את המשטרים הנוכחיים בשתי המדינות ואת התמודדותם עם בעיות פנים, עם אי-השקט החברתי הגובר ועם התרופפות כוחו של השלטון המרכזי בפרובינציות.

ישראלי המבקר בהודו או בסין, או המתעניין בתרבויות זרות, ימצא בבין הקוברה לדרקון תיאור מרתק ומעשיר. המעוניינים בפיתוח קשרים עסקיים יזכו בעצות מועילות העשויות לסייע להם לתקשר עם בן-שיחם הסיני או ההודי.

יהוידע חיים, דיפלומט ותיק בשירות החוץ, שירת כשגריר ישראל בהודו בשנים 1995-2000, ובסין בשנים 2002-2007. בעל תואר דוקטור מאוניברסיטת ג'ורג'טאון, וושינגטון. פרסם ספר בנושא גישות התנועה הציונית כלפי הבעיה הפלסטינית, ומאמרים בנושאי המזרח התיכון.