חדש על המדף

איפה טעינו: עיתונאים מתבוננים על עצמם
מבחר מאמרים מגיליונות העין השביעית
לקטלוג עורך: עוזי בנזימן
איפה טעינו: עיתונאים מתבוננים על עצמם <br> מבחר מאמרים מגיליונות העין השביעית
אורי אבנרי, אמנון אברמוביץ, זוהיר אנדראוס, עוזי בנזימן, נחום ברנע, רזי ברקאי, אבירמה גולן, חגי גולן, כרמית גיא, אמנון דנקנר, חיים יבין, אמנון לורד, אלכס ליבק, דוד לנדאו, רם לנדס, יוסף לפיד, ב. מיכאל, רפי מן, חנוך מרמרי, שהם סמיט, שלום קיטל, דורון רוזנבלום - כל אלה ועוד הם העיתונאים הכותבים בספר זה על עיתונות ועושים חשבון נפש עם עצמם ועם עמיתיהם על חולשותיו של המקצוע .

הספר מאגד מספר מאמרים וטורים שהופיעו בכתב העת "העין השביעית" - דו-ירחון לענייני תקשורת שראה אור מטעם המכון הישראלי לדמוקרטיה בין השנים 1996 ל- 2007 ואשר שם לו למטרה לאפשר לתקשורת הישראלית לנהל דו-שיח עם עצמה על קסמיו ועל כשליו של המקצוע העיתונאי ולתת דין וחשבון על תפקודה. הספר מאפשר הצצה לעולמם של בכירי העיתונאים הישראלים, ללבטיהם המקצועיים, לביקורת שהם מותחים על עצמם ועל עמיתיהם, וגם, פה ושם, לחשבונות האישיים שהם מנהלים ביניהם.

בצד דבריהם של עורכים, בעלי טורים, כתבים ומנהלי מדיה הספר מביא את תובנותיהם של אנשי אקדמיה בעלי שם על תפקוד העיתונות. עם אלה נמנים ד"ר אלי אברהם והפרופסורים ירון אזרחי, עוז אלמוג, חיים בראשית, רות גביזון, גבי וימן, דן כספי, אסא כשר, עמנואל סיון, מרדכי קרמניצר, אבינועם רכס, שמעון שמיר.

איפה טעינו מזמין את הקורא להתוודע אל האופן שבו העיתונות הישראלית דנה בעצמה - בכשליה המקצועיים, ביחסה עם המו"לים שלה, ביחסיה עם השלטון, בהתמודדותה עם הטרור, במקומה של הפריפריה בסיקור העיתונאי, במצבו של השידור הציבורי, באיום שיש בעיתונות המקוונת על העיתונות המסורתית, במידה שבה היא שומרת על כללי האתיקה. פרקים מיוחדים בספר מוקדשים לשפה המילולית ולשפה החזותית בתקשורת. הפרק החותם מביא את וידוייהם של עיתונאים ידועים על טעויותיהם.

במרוצת שנות הופעתו רכש לעצמו כתב העת "העין השביעית" מעמד של בימה שבה העיתונות הישראלית מתבוננת על עצמה בגילוי לב. הלקט הכרוך בין דשי ספר זה הוא, אפוא, הפנים הניבטים מהמראה בלא איפור.