חדש על המדף

המדע הפסיאודו - מדע וערכיים מוסריים
לקטלוג גילה גת- טילמן
המדע הפסיאודו - מדע וערכיים מוסריים

בעת החדשה פותחו המצאות רבות, כגון המצפן, הדפוס המנוע, הטלפון ובמאה העשרים - גם הטלוויזיה והמחשב. בעקבות המדע שהטיב את חיינו נוצר הפסאודו - מדע, הבנוי מהנחות ותיאוריות בלתי מבוססות, מוטעות ומגמתיות, שזכו לאמינות בלתי מוצדקת והביאו נזקים.
בספר זה מתפרסמים לראשונה מבחר ממאמריה של גילה גת-טילמן, המאירים מזווית מקורית ומעמיקה את התמודדותם של יחידים ושל חברה עם תופעות שהתפתחו בעקבות הטכנולוגיה ותופעות פסאודו- מדעיות. מאמרים אלה מדגישים את הצורך בכללי מוסר נוספים על "עשרת הדיברות" , שידכאו את הפסאודו - מדע, יגבירו את המוסר ויסייעו לקיומו של מדע אמיתי ומיטיב.


המחברת, גילה גת- טילמן היא בעלת תואר שני בביולוגיה ופילוסופיה ורכשה ידע אקדמי גם בשטחים אחרים. קורות חייה המיוחדים, שהעלתה בספרה "עסקי לחימה מוסלמית באוניברסיטה, כולל הפצצה הגרעינית האסלמית", סיפורה של דוקטורנטית בלונדון,שיצא לאור ב- 2002, גרמו לה להתנסות בדברים שונים, ובכל מקום בו הייתה התבוננה במה שקורה לאחרים והעמידה עצמה במקומם. כל זה איפשר לה להראות את התמונה הכוללת ולהגיע להכרה בערכים שיש להשליט ולכבד.
המחברת מדגישה את רצונה כי למפעל זה יהיה המשך, וכדבריו של נחום פסין ז"ל , יש צורך בחוג שיאמץ את רשימת הערכים המוסריים ואף ידאג לפיתוחם ולהפצתם.